Lekki tornister

75 najmłodszych uczniów naszej szkoły wzięło udział w projekcie „Lekki tornister” zorganizowanym w ramach akcji Ministerstwa Oświaty. Akcja ta miała na celu uczulenie dzieci i rodziców na nadmierny ciężar uczniowskich plecaków, który powoduje wady postawy.

Rodzicu!

– Kup dziecku lekki tornister!

– Zaglądaj do tornistra codziennie i eliminuj wszystko to co nie jest potrzebne dziecku w szkole.

– Upewnij się u wychowawcy dziecka, które podręczniki i elementy wyprawki są potrzebne do pracy w domu, a które z powodzeniem dziecko może zostawić w szkole. To samo dotyczy stroju sportowego. Uczeń może pozostawić go pozostawić go w szkole.

– Zadbaj, by dziecko nie nosiło do szkoły „wypasionego” ciężkiego piórnika. One też ważą sporo – połowa ich wyposażenia często w szkole jest zbędna.