„Mała książka – wielki człowiek”

Uczniowie klasy pierwszej wzięli udział w projekcie Instytut Książki „Mała książka – wielki człowiek”. Celem ogólnopolskiej kampanii jest popularyzacja czytelnictwa wśród najmłodszych. Trzeci etap kampanii został przygotowany z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania.

W grudniu uczniowie klasy pierwszej otrzymali specjalnie przygotowaną dla nich przez Instytut Książki Wyprawkę Czytelniczą, czyli książkę pt.” Pierwsze abecadło”, w której znajdują się ciekawe utwory M. Musierowicz, T. Kubiaka, D. Terakowskiej czy A. Onichimowskiej oraz broszurę dla rodziców – Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem.

Pierwszakom życzymy, aby czerpały z czytania książek niesamowitą przyjemność oraz by miłość do książek i pasja czytania towarzyszyły im każdego dnia.