Nasi goście z Grecji i Kolumbii

W ramach jednego z działań nowego projektu „Let’s build the bridge together” programu English Teaching na którego realizację szkoła otrzymała grant w wysokości 10 tysięcy złotych, 4 września 2016r. do szkoły przyjechały dwie wolontariuszki, Pilar Bedoya z Kolumbii oraz Stefania Chitidou z Grecji które gościliśmy do 9 września. Na co dzień obie są studentkami na wydziałach ekonomii i politologii w swoich krajach a w Polsce prowadzą zajęcia z uczniami w ramach projektu KID SPEAK  organizacji studenckiej AIESEC, która realizuje  program praktyk i wolontariatów z różnymi organizacjami studenckimi na całym świecie.

Dzięki interaktywnym warsztatom w języku angielskim Pilar i Stefania przybliżyły uczniom historię, kulturę i tradycję swoich krajów. Budowały w nich również otwartość na obcowanie z innymi kulturami. W zajęciach uczestniczyły wszystkie dzieci, zaczynając od najmłodszych klas szkoły podstawowej, kończąc na najstarszych klasach gimnazjum. Uczniowie z wielkim entuzjazmem przyjęli obie kobiety a prezentacje przygotowane przez nią cieszyły się dużym zainteresowaniem. Popołudnia dziewczyny spędzały na poznawaniu gminy Pietrowice Wielkie oraz Raciborza, a także dzięki uprzejmości jednego z rodziców naszej uczennicy, Pani Beaty Piwowarczyk, zostały zabrane na wycieczkę do Czech co było dla nich bardzo ciekawym i interesującym przeżyciem.

Anna Przysiężniuk