Nowy program edukacyjny w naszej szkole

W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole będziemy realizować nowy program edukacyjny ,,Szkoła Demokracji”. Program przygotowała Akademia Demokracji oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej we współpracy z Akademią Ekonomiczno-Humanistyczną w Warszawie. Zasadniczym celem programu jest budowanie prawdziwie dobrego i skutecznego samorządu uczniowskiego, w prace którego angażuje się jak najwięcej uczniów.

W ramach programu realizować będziemy zadania w pięciu obszarach:

1. Wybory i kwestie formalne
  2. Komunikacja i media
  3. Działania uczniów i uczennic
  4. Podejmowanie decyzji
  5. Uczenie się i nauczanie

Pierwszym krokiem w programie był udział naszych liderek, a więc Marty Orawskiej, Amelii Rutowskiej i Karoliny Włodarskiej w dwudniowych warsztatach (25-26 X), które odbyły się w siedzibie Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie. Dziewczyny miały okazję współpracować z kolegami i koleżankami z całej Polski. Wszystko odbywało się pod okiem doświadczonych trenerów.

Naszej szkole został przydzielony mentor, który będzie oceniał realizację poszczególnych wyzwań. Stawką jest budowa nowoczesnego samorządu uczniowskiego. Prawdziwym wyróżnieniem będzie także otrzymanie certyfikatu ,,Szkoła Demokracji”. Pracę naszych uczniów koordynować będą p. Urszula Florian i p. Łukasz Kąś.