PAPIEROSOM MÓWIMY NIE!

Po raz kolejny pod tym hasłem uczniowie starszych klas Szkoły Podstawowej w Pietrowicach Wielkich  wraz z  oddziałami gimnazjalnymi brali udział w działaniach antynikotynowych na terenie szkoły. Realizując zadania Szkolnego Programu Wychowawczo- Profilaktycznego klasa IIA wraz z opiekunem, panią U. Cieślą i koordynatorem działań, pedagogiem szkolnym panią D. Olbrich przygotowała apel z udziałem gościa, pani doktor J. Stojer. Apel był poprzedzony konkursem na plakat o tematyce antynikotynowej. W ramach konkursu nagrodzono 3 klasy: VIIC, IIIA, IIIB; a A. Makarowski otrzymał wyróżnienie indywidualne. Pani doktor od 17 lat współpracuje ze szkołą w ramach profilaktyki antynikotynowej. W swoim wystąpieniu zwróciła szczególną uwagę  uczniów na moment inicjacji i jego skutki. Udzieliła wielu cennych wskazówek i rad, poprzedzonych konkretnymi informacjami nt. palenia i papierosów. Kolejnym punktem była scenka tematyczna przygotowana przez uczniów „ Sąd nad papierosem” oraz fraszki i wierszyki nt. szkodliwości z odrobiną humoru. Pani pedagog przedstawiła wyniki ankiety nt. palenia z wiosny 2017roku, z których wynika, że starsi uczniowie mają już za sobą pierwszego papierosa; a kilkoro z nich podpala od czasu do czasu. Pamiętajcie więc, że: