Po co zbieramy makulaturę?

Jeden Polak zużywa rocznie ponad 60 kg papieru, do recyklingu przekazuje średnio ok. 22 kg makulatury. Reszta trafia na wysypisko. Ale czy tak musi być́? Makulatura to bardzo cenny surowiec wtórny. Papier to włókna celulozowe, które są̨ wyjątkowo mocne. Dzięki temu można je wykorzystywać́, aż̇ siedmiokrotnie jako nowy surowiec do produkcji papieru.

Powtórne wykorzystanie makulatury to nie tylko ratunek dla drzew, ale i oszczędność́ energii oraz wody.

Nasza szkoła organizuje co najmniej 2 zbiórki makulatury w roku szkolnym. W czasie ostatniej zbiórki zebraliśmy 1510 kg makulatury i otrzymaliśmy za to 377,50 zł. Cała kwota została przekazana na Radę Rodziców. Największe korzyści i tak są jednak po stronie przyrody.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego wyniku.

Anna Bugał