Polska północna „Mikołaj Kopernik, Krzyżacy i ludzie morza”

Takie hasło przyświecało wycieczce uczniów klas Ia i IIa gimnazjum, która odbyła się w dniach od 10- 13 maja. W pierwszym dniu młodzież zwiedziła Toruń oraz uczestniczyła w warsztatach piernikarskich, podczas których każdy własnoręcznie wypiekał piernik. Drugiego dnia uczniowie odwiedzili Gdynię, spacerowali po Molu Południowym, podziwiali okręt wojenny ORP „ Błyskawica”, Dar Młodzieży oraz zwiedzali żaglowiec – muzeum „ Dar Pomorza”. Kolejnym etapem wycieczki był Gdańsk ze swoimi zabytkami wokół starego miasta, Długim Pobrzeżem z Żurawiem. Następnie grupa udała się na zwiedzanie polowej twierdzy Westerplatte, która brała udział w bohaterskiej obronie kraju w 1939 roku. Trzeci dzień pobytu na Pomorzu miał charakter rekreacyjny- najpierw odbył się długi spacer po dzikiej plaży w Jantarze, a potem odbywały się zabawy, gry sportowe, ognisko z pieczeniem kiełbasek, dyskoteka na terenie ośrodka. W sobotę młodzież w drodze powrotnej  zwiedziła gotycki zamek w Malborku będący siedzibą oraz stolicą Państwa Zakonu Krzyżackiego. W późnych godzinach wieczornych- zmęczeni, ale zadowoleni gimnazjaliści wrócili do swoich domów.

Urszula Florian

Do obszernej galerii (80 zdjęć w dwóch postach) zapraszamy na naszego szkolnego fanpage’a na facebooku. Kliknij GALERIA

Zdjęcie użytkownika Szkoła w Pietrowicach Wielkich.