Profilaktyka czyli zapobieganie

Profilaktykę czyli pewne działania stosuje się, aby zapobiec problemom, kłopotom czy uzależnieniom. Konkretne działania profilaktyczne są zawarte w Programie Wychowawczo – Profilaktycznym szkoły na rok 2022/2023. Realizując te działania w dniach 23 – 29.11. 2022, odbyły się zajęcia warsztatowe we wszystkich klasach. Prowadzącą była pani Magda Uroda. Klasy najmłodsze I-III przepracowały zagadnienia z Programu wczesnej profilaktyki „Cukierki”. Klasy czwarte miały zajęcia na temat „Agresja i przemoc (w stronę rówieśników), panowanie nad emocjami. Klasy piąte pracowały nad zagadnieniem „Multimedia i uzależnienie od Internetu”. W klasach szóstych przepracowani program rekomendowany „Debata o dopalaczach- Smak życia”, a klasy najstarsze zajęły się tematyką asertywności i pewności siebie. W/w zajęcia i objęcie nimi całej grupy dzieci i młodzieży w naszej szkole odbyło się dzięki sfinansowaniu przez KRPA. Dziękuję wszystkim za aktywny udział w warsztatach. Poniżej zdjęcia jako przypomnienie tego, co już za nami.