Wycieczka „Słodki Kraków”

26 października 2021r. uczniowie klas 4 a i 4b udali się w niebagatelną podróż po Krakowie.

Najpierw uczniowie wzięli udział w warsztatach tworzenia spersonalizowanej czekolady w fabryce czekolady „Charlie”. Poznali historię afrodyzjaku za jaki uznawano w starożytności napój z kakao, a także mieli możliwość zobaczenia i dotykania samego owocu kakaowca oraz jego miąższu.

Po warsztatach dzieci zwiedziły Kościół Mariacki ze słynnym średniowiecznym ołtarzem autorstwa Wita Stwosza. Usłyszeli także trębacza wykonującego hejnał z mariackiej wieży w kierunku czterech stron świata. Po spacerze w jesiennej aurze po parku zwanym Planty oraz po rynku Krakowa i obejrzeniu Sukiennic uczniowie udali się do serca miasta czyli Katedry Wawelskiej. Zobaczyli miejsce spoczynku wielu Piastów oraz zasłużonych dla Polski.

Największą atrakcją okazała się jednak smocza jama oraz sama rzeźba smoka wykonana z brązu i zionąca ogniem.

Zaopatrzeni w własnoręcznie wykonane czekoladowe przysmaki oraz pamiątki uczniowie wrócili wieczorem zadowoleni do domu.