Spotkanie autorskie z Moniką Kowaleczko- Szumowską

18 maja uczennice naszej szkoły udały się do Czerwionki – Leszczyny, gdzie w ramach realizacji priorytetów MEN – upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych, odbył się konkurs czytelniczy oraz spotkanie autorskie z pisarką p. Moniką Kowaleczko- Szumowską. W konkursie czytelniczym naszą szkołę reprezentowały : Magdalena Kiełkowska i Karolina Kubik ze szkoły podstawowej oraz Kinga Borkowska i Agata Pawłowska z gimnazjum. Konkurs rozstrzygnięty zostanie pod koniec maja.

Spotkanie autorskie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Pisarka  ciekawie opowiadała  nie tylko o swoich książkach, ale również o podróżach głównie do Stanów Zjednoczonych i Indii oraz o swej licznej rodzinie, która była inspiracją do pisania książek. Pani Monika studiowała archeologię na Uniwersytecie Warszawskim i język angielski na Uniwersytecie Stanu Illinois w USA. Pracuje jako tłumacz. Jest autorką książek dla dzieci i młodzieży : „Gupikowo” , „ Wybryki z Ameryki”, „ Fajna Ferajna”, „ Galop 44” .