Sukces naszych gimnazjalistów!

Po raz kolejny nasi uczniowie wzięli udział w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Społeczeństwie zorganizowanym w ZSO nr 1 w Raciborzu. Naszą szkołę reprezentowali Katarzyna Flegel oraz Mateusz Błachut. Tematyką konkursu w tej edycji były relacje państwo – Kościół w Polsce po 1945 r. Konkurs był dwuetapowy. W pierwszym wszyscy (w sumie 24 uczestników) musieli uporać się z testem wiedzy. Do drugiego etapu kwalifikowało się trzech najlepszych uczestników. Ostatecznie Mateusz zajął IV miejsce, natomiast Kasia która zakwalifikowała się do rozgrywki finałowej – zwyciężyła w mistrzowskim stylu deklasując konkurencję. Nasza mistrzyni w nagrodę pojedzie na kilkudniową wycieczkę do Strasburga, gdzie będzie miała okazję spotkać się z posłami w Parlamencie Europejskim.

Zobacz na portalu naszraciborz.pl