Świat młodych badaczy.

20 lutego w naszej szkole odbyły się warsztaty przyrodnicze w ramach ogólnopolskiego projektu Świat Młodych Badaczy.

To autorski projekt edukacyjny firmy Henkel kierowany do uczniów 2, 3 i 4 klas szkół podstawowych. Jego celem jest pobudzanie wśród najmłodszych ciekawości świata i mechanizmów jego funkcjonowania i skierowanie ich zainteresowania w kierunku świata nauki. Projekt realizowany jest w formie 90-minutowych interaktywnych, atrakcyjnych warsztatów. Dzieci – pod okiem wykwalifikowanych edukatorów – przeprowadzają proste eksperymenty badawcze. Są zachęcane do zadawania pytań, wysuwania hipotez, samodzielnego poszukiwania odpowiedzi. Taka forma zajęć uczy samodzielnego myślenia, kieruje zainteresowanie dzieci w kierunku przedmiotów ścisłych i ma szanse obudzić w dzieciach prawdziwą fascynację światem nauki. Dzieci  klas czwartych uczestniczyły z dużym zaangażowaniem w tych zajęciach. Zobaczcie sami w galerii zdjęć.