Święto Komisji Edukacji Narodowej

Dzień 14 października jest świętem polskiej edukacji. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Na początek pan dyrektor Jacek Pierzchała podziękował za trud kształcenia i wychowania młodzieży szkolnej, złożył życzenia i wręczył Nagrody Dyrektora pracownikom szkoły. Do życzeń dołączyła się również przewodnicząca Rady Rodziców pani Ewa Okrent, a przedstawiciele samorządu szkolnego wręczyli pracownikom szkoły własnoręcznie wykonane laurki. Następnie odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych gimnazjum.

Program artystyczny przygotowany pod kierunkiem pani Lucyny Flegel i pana Marcelego Reszki wprowadził zebranych w radosny nastrój. Gimnazjaliści Mateusz Błachut i Krzysztof Żerebecki wcielili się w role profesora i studenta, bawiąc zgromadzonych skeczem pt. „Dzwoniec na egzaminie”, wróżka przedstawiła horoskop dla nauczycieli na rok szkolny 2016/2017. Życzenia  w rytmie cha – chy w wykonaniu chóru wprawiły zebranych w klimat świętowania.

Całość poprowadzili Vitalis Kujonaris i Wiąch Superbłąd, czyli Jakub Broda i Klaudiusz Wieczorek.