Święto Niepodległości w naszej szkole

14 listopada o godzinie 9.00 uczniowie klas IV-VI SP zeszli na salę gimnastyczną naszej szkoły, gdzie odbył się uroczysty apel z okazji święta 11 listopada zwanego Świętem Niepodległości.

Akademię rozpoczął Pan Dyrektor, który przywitał wszystkich serdecznie oraz przyjął ślubowanie przewodniczącego oraz członków Samorządu Uczniowskiego.

Następnie rozpoczęła się część artystyczna, którą poprzedzało wspólne odśpiewanie Hymnu Państwowego. Uczniowie klasy VIa przybliżyli młodszym kolegom historię naszego kraju –  czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z map świata. Występy uczniów były przeplatane recytacją wierszy oraz piosenkami patriotycznymi w wykonaniu szkolnego chóru.

Uczniowie klasa IIa SP również przygotowali inscenizację związaną ze Świętem Niepodległości. Najmłodsi artyści naszej szkoły wcielili się w historyczne postacie i odegrali scenki, w których Polska zrywa kajdany i staje się wolna.