Święto Szkoły

07 listopada w rocznicę urodzin Marii Skłodowskiej – Curie obchodziliśmy Święto Szkoły. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia poświęcona patronce. Po odśpiewaniu hymnu szkoły uczniowie w krótkich scenkach przybliżyli pracę i osiągnięcia Wielkiej Polki, dwukrotnej laureatki Nagrody Nobla. Apel zakończyła piosenka „Radość najpiękniejszych dni” w wykonaniu Ewy. Wszystkim występującym oraz odpowiedzialnym za nagłośnienie serdecznie dziękujemy.

W tym szczególnym dla szkoły dniu wójt gminy – Pan Andrzej Wawrzynek wraz z inspektorem do spraw oświaty –  Panią Cecylią Pawlasek wręczyli nagrody wyróżniającym się sportowcom, czyli drużynie piłkarek ręcznych z klas piątych, które zdobyły wicemistrzostwo Polski w swojej grupie wiekowej. Nagrodę otrzymał także Kamil Legan z klasy VII, zdobywca dwóch medali (srebro i brąz) w mistrzostwach Polski w ju–jitsu.  Kamil trenuje w Raciborskim Klubie Brazylijskiego Ju- jitsu „Łamator”. Nagrodzonym gratulujemy i życzymy kolejnych tak spektakularnych sukcesów.