Święto Szkoły i Święto Niepodległości oraz otwarcie Zielonej Pracowni

8.11.2023 r. w naszej szkole  odbył się uroczysty apel z okazji Święta  Szkoły i Święta Niepodległości. Na początek pani dyrektor Anna Kucharczyk przyjęła ślubowanie uczniów klas pierwszych  i przedstawicieli samorządu szkolnego. Uczniowie klas siódmych przygotowali inscenizację o patronce szkoły Marii Skłodowskiej – Curie, a uczniowie klas piątych przypomnieli wydarzenia sprzed ponad stu lat, kiedy to Polska odzyskała niepodległość. W klimat tamtych czasów przenieśliśmy się, słuchając pieśni legionowych w wykonaniu chóru szkolnego. Duże wrażenie zrobiło wykonanie przez naszych uczniów piosenki „Miasto”. Ostatnim punktem programu artystycznego był taniec zespołu „Gwiazdeczki”. Następnie odbyło się uroczyste otwarcie nowoczesnej pracowni przedmiotów przyrodniczych.

W wydarzeniu wzięli udział zaproszeni goście: Wójt Gminy Andrzej Wawrzynek, Przewodniczący Rady Gminy Piotr Bajak,  Inspektor do spraw oświaty Cecylia Pawlasek, przedstawiciele Rady Rodziców na czele z Przewodniczącą Kamilą Szymik oraz  Monika Łyczko- radna gminy Pietrowice Wielkie.

Zapraszamy do galerii zdjęć z tego wspaniałego dnia