Szlachetna Paczka 2023

W ostatni weekend 16-17 grudnia, odbył się 23 finał Szlachetnej Paczki. Nasza szkoła już kolejny raz miała przyjemność wziąć udział w tej ważnej akcji. W tym roku obdarowaliśmy samotną mamę z okolic Raciborza wychowującą syna, który choruje min. na zespół downa. Mobilizacja uczniów, rodziców i pracowników szkoły w ostatnim tygodniu zbierania darów była tak ogromna, że ciężko było poruszać się po klasie nr 14, zwaną magazynem szlachetnej paczki. Zbiórka pieniężna była również bardzo udana i puszka napełniała się niezwykle szybko. Do akcji włączyła się także rada sołecka Pietrowic Wielkich, na czele z Panią Ewą Okrent, która przekazała sporą cegiełkę. Dzięki darom jak i dużej kwocie pieniężnej bo zebraliśmy 3586zł i 10 groszy, rodzina została zabezpieczona WSZYSTKIMI artykułami z listy, a nawet dodatkowo zakupiliśmy automat do prania, który zepsuł się na chwilę przed finałem, a koszt naprawy okazał się przewyższać możliwości finansowe rodziny.  Dajecie drodzy rodzice swoim dzieciom piękne świadectwo pomocy i dzielenia się z innymi.

Za każdy gest, za każdy dar i złotówkę serdecznie Państwu dziękujemy.

Picture 1 of 5