Uratuj Życie

18 i 25 maja Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo dla Rozwoju” i Stowarzyszenie „Rowerowy Cyprzanów zorganizowały akcję „Uratuj Życie”.

Podczas dwudniowej imprezy cykliści z „Rowerowego Cyprzanowa” przeprowadzili warsztaty dotyczące bezpiecznego poruszania się rowerem. Miejscem pierwszego dnia  warsztatów była pietrowicka szkoła, która gościła także uczniów z Sudic.
W trakcie spotkania przeprowadzono zajęcia z przepisów ruchu drogowego i z udzielania pierwszej pomocy. Odbyły się także praktyczne ćwiczenia doskonalące technikę jazdy na rowerze.

W drugim dniu akcji „Uratuj Życie” uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Pietrowicach Wielkich udali się na  rowerach do szkoły w Sudicach, gdzie uczestniczyli w zajęciach, podczas których zapoznali się z przepisami odnośnie bezpiecznego poruszana się rowerem obowiązującymi w Polsce i Czechach. Przeprowadzono także warsztaty dotyczące technicznych aspektów budowy rowerów i praktyczne ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy. Młodzi rowerzyści z Pietrowic i Sudic mogli także doskonalić swoje umiejętności w jeździe na rowerze na przygotowanym torze przeszkód.

Więcej zdjęć