Konkurs na recenzję rozstrzygnięty

18 maja odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród uczestnikom bibliotecznego konkursu na recenzję ulubionej książki. Konkurs przeznaczony był dla uczniów kl. IV-VII szkoły podstawowej oraz gimnazjalistów.

Spośród napisanych prac wyłoniono zwycięzców:

I miejsce      Karolina Kubik kl. Vb

II miejsce     Szymon Maćko kl. IIA

III miejsce    Julia Niżborska kl. IVc

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów literackich !!!

A oto zwycięska recenzja , której autorką jest Karolina Kubik.

Recenzja książki   Kate O’Hearn „ Pegaz. Ogień życia”

To był uroczysty dzień rozdania świadectw. W nagrodę za osiągnięcia czytelnicze otrzymałam książkę Kate O’Hearn „ Pegaz. Ogień życia”.

Z okładki patrzył na mnie biały, skrzydlaty Pegaz. Tytuł za wiele nie mówił, ale lubię mitologię. Zaczęłam czytać i … przepadłam z kretesem. Świat realny przestał istnieć. Pochłonęła mnie fascynująca opowieść, która sprawnie łączyła mitologię ze światem współczesnym.

Pierwsze strony powieści przenoszą nas do mitologicznej Grecji. Olimp zostaje zaatakowany przez czwororękich Niradów, bogowie pokonani,