Warsztaty Filozoficzne

Informujemy, że dwójka uczniów naszego gimnazjum: Katarzyna Flegel (II a) oraz Mateusz Błachut (III a) będzie reprezentować naszą szkołę w IV interdyscyplinarnych warsztatach filozoficznych dla młodzieży realizowanych na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.

Warsztaty posłużą wzbogaceniu wiedzy i poszerzeniu horyzontów uczestników a także rozwijaniu kompetencji filozoficznych, takich jak systematyczne, krytyczne i poprawne logiczne myślenie oraz rzetelne uzasadnianie swoich przekonań. Jednym z celów warsztatów uświadomienie uczestnikom, że znajomość filozofii często stanowi atut w poszukiwaniu pracy oraz ułatwia efektywne działanie w zakresie wielu dziedzin życia społecznego, politycznego, ekonomicznego i kulturalnego. Warsztaty odbywają się na internetowej platformie edukacyjnej. Warsztatom towarzyszy konkurs. Nagrodą główną dla osób, które najlepiej rozwiążą zadania konkursowe są indeksy na studia licencjackie na kierunku Filozofia na Wydziale Filozoficznym UPJPII. Opiekunem naszych reprezentantów jest p. Łukasz Kąś.