Wybory do Parlamentu Europejskiego

Kolejny raz nasza szkoła uczestniczy w programie autorstwa Centrum Edukacji Obywatelskiej – Młodzi Głosują. Wśród wielu ambitnych celów programu jest zorganizowanie symulacji wyborów do Parlamentu Europejskiego. Te przeprowadzimy w naszej szkole 22 maja. Uczestniczyć w nich będą uczniowie klas VI –VIII SP oraz III gimnazjum.

Program jest w pełni apolityczny. Chcemy przede wszystkim uczyć oraz rozwijać postawę obywatelską wśród naszych uczniów. Poprzez tę akcję zachęcać do głosowania zwłaszcza dorosłych. Przy okazji przypominamy, że 26 maja odbędą się krajowe wybory do Parlamentu Europejskiego. Z tego względu zachęcamy do zapoznania się z aplikacją internetową ,,Latarnik wyborczy”. Aplikacja pozwala na łatwe porównanie swoich poglądów z deklaracjami komitetów wyborczych. Zatem wypełnij test i sprawdź, który komitet ma najbliższe poglądy Twoim. Latarnik wyborczy opiera się na faktycznych odpowiedziach udzielonych przez komitety, a nie na analizie programów partii.