Wybory parlamentarne w Gimnazjum w Pietrowicach Wielkich

19 października w Gimnazjum w Pietrowicach Wielkich odbyła się symulacja wyborów parlamentarnych. Wybory zorganizowane zostały w ramach ogólnopolskiej akcji Młodzi głosują pilotowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. W ramach programu  uczniowie i uczennice szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych przygotowują i przeprowadzają w swoich szkołach wybory powszechne. Dodatkowo organizują działania edukacyjne i prowadzą lokalne projekty młodzieżowe zachęcające do uczestnictwa w wyborach, np. debaty, kampanie profrekwencyjne.
W pietrowickim gimnazjum została powołana komisja wyborcza, która przygotowała lokal i punktualnie o 8.00 udostępniła go wyborcom, czyli gimnazjalistom. Wybory zakończyliśmy o godzinie 12.00, po czym komisja przystąpiła do liczenia głosów. Uprawnionych do głosowania w gimnazjum w Pietrowicach Wielkich było 177 uczniów. Oddano 116 głosów ważnych oraz 1 głos nieważny. Frekwencja wyniosła 66 %. Wyniki przedstawia załączony protokół. Akcję możemy uznać za udaną.

Protokół wyniku wyborów