Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego

Informujemy, że szkolna komisja wyborcza zakończyła swoją pracę i możemy ogłosić wyniki wyborów.
W wyborach do władz samorządu uczniowskiego wzięło udział 299 uczniów i uczennic na 330 uprawnionych do głosowania. Oddano 294 głosy ważne oraz zaledwie 5 głosów nieważnych. Oto wyniki. Prezentujemy trzy pierwsze osoby:

1. Marta Pawlasek, VIII b – 90 głosów
  2. Karolina Kubik, VIII b – 62 głosy
  3. Milena Wąchała, VIII b – 58 głosów

W wyborach na opiekuna samorządu uczniowskiego wzięło udział 283 uczniów i uczennic na 330 uprawnionych. Oddano 279 głosów ważnych i tylko 4 głosy nieważne. Prezentujemy trzy pierwsze miejsca.

1. Urszula Florian – 46 głosów
  2. Damian Tunk –  38 głosów
  3. Paweł Krawiński – 36 głosów

Kartami do głosowania, protokołem wyborczym dysponuje Szkolna Komisja Wyborcza.  Do piątku czekamy na ewentualne protesty wyborcze, możliwy będzie także wgląd do dokumentacji wyborczej. Wobec braku protestów wyborczych – z dniem 5 października wyniki wyborów zostaną uznane za prawomocne.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w wyborach, zaangażowali się w prowadzenie kampanii. To była prawdziwa lekcja demokracji.

Szkolna Komisja Wyborcza