Dzień Głośnego Czytania

Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Z okazji wydania ilustrowanych opowieści o przygodach Gangu Słodziaków, sieć sklepów Biedronka ogłosiła  konkurs dla szkół podstawowych: „Szkolne Przygody Gangu  Słodziaków”, który ma inspirować dzieci do codziennego czytania. W naszej szkole do konkursu zgłosiły się klasy najmłodsze I i II Uczniowie codziennie czytają głośno swoim rodzicom po 10 minut, rodzice potwierdzają swoim podpisem, a w szkole otrzymują nalepkę z wybranym słodziakiem.

W ramach  tej samej akcji w każdej klasie zorganizowano 1.10. Dzień Głośnego Czytania. Uczniowie i nauczyciele głośno czytali przygody na leśnej polanie Słodziaków.