„Książki naszych marzeń”

Uczniowie naszej szkoły mogą już cieszyć się z książek zakupionych w ramach realizacji ministerialnego projektu skierowanego do szkół podstawowych „Książki naszych marzeń”. Jego zadaniem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijanie ich kompetencji i zainteresowań czytelniczych.

Książki zakupiono na podstawie propozycji przygotowanych przez uczniów naszej szkoły oraz po konsultacjach z Biblioteką Publiczną w Pietrowicach Wielkich.

Program „Książki naszych marzeń” poprzedził Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, który w latach 2016-2020 będzie realizowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nasza szkoła również złożyła wniosek do tego programu i spróbujemy pozyskać fundusze na zakup kolejnych książek do szkolnej biblioteki.

Zapraszamy wszystkich do biblioteki szkolnej, gdyż nowo zakupione książki już oczekują na spragnionych wrażeń czytelników.