Wesołych Świąt

 

Stała siedziba samorządu uczniowskiego

Informujemy, że w naszej szkole powstała stała siedziba samorządu uczniowskiego. Znajduje się w pomieszczeniu radiowęzła na parterze. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych (uczniów, nauczycieli i rodziców) w każdy poniedziałek i czwartek na przerwach po 4 i 5 lekcji. Utworzenie siedziby samorządu jest jednym z elementów naszych działań w ramach programu Szkoła Demokracji, który realizujemy pod kierunkiem Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie. Zapraszamy!!!

 

 

Sukces naszych zawodniczek w Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt

 X Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt

pod patronatem Starosty Raciborskiego

(rocznik 2008 i młodsze)

W dniu 14.12.2019 najmłodsze zawodniczki pietrowickiego UKS-u wygrały turniej piłki ręcznej w kategorii Dziewcząt gr. II z rocznika 2008 i młodsze organizowany pod patronatem Starosty Raciborskiego.

Czytaj dalej Sukces naszych zawodniczek w Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt

Szkolne Mikołajki!

06 grudnia, Mikołaj gościł wśród najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej w Pietrowicach Wielkich wręczając słodkie prezenty. Dzieci z przejęciem prezentowały swoje talenty przed gościem i z niepokojem oczekiwały na upominki.

Dla nieco starszych Mikołaj wraz z elfami znalazł w swoim worze kolorowe cukierki, które rozdawał na przerwie.

Uczniowie z okazji tego miłego dnia wybrali się po trzeciej lekcji do kina na film Czarownica 2.

Życzliwi i szczęśliwi

W dniach od 18- 22 listopada w naszej szkole miały miejsce obchody Dnia Życzliwości i Pozdrowień, na które złożyło się wiele ciekawych i wychowawczych przedsięwzięć.

Uczniowie każdej z klas po przeprowadzonych lekcjach wychowawczych stworzyli plakaty dotyczące szeroko rozumianej życzliwości. Podsumowanie wszystkich działań odbyło się na apelu. Uczniowie klasy Va przedstawili program dotyczący wspomnianej wartości. W każdym zespole  została wybrana Królowa bądź Król Życzliwości, a więc osoba pomocna innym, przyjazna, uśmiechnięta. W trakcie apelu wszystkim wyróżnionym wręczono medale. Oto zwycięzcy: I a- Antoni Szarata, I b- Mateusz Wysocki, II a- Weronika Staniek, II b- Natalia Niestrój, III a- Fabian Kępa, III b- Natalia Dűrschlag, V a- Emilia Kępa, V b- Paweł Kubanek, VI a – Marta Koloch, VI b- Michał Fleszer, VI c Maja Rosa, VII a- Tomasz Trompeta, VII b – Rafał Kudla, VII c- Alan Knura, VIII a- Karol Wilczek, VIII b- Maria Ziegler.

Nagrody otrzymali również laureaci szkolnego konkursu na wiersz lub rymowankę: Karol Pestkowski, Marta Songin, Roksana Kaszta, Marta Koloch, Julia Tomczonek, Julia Kamińska, Milena Wąchała, Karolina Kubik, Sylwia Wieder.

Na koniec obchodów tego święta na całą społeczność szkolną czekała słodka niespodzianka- „uśmiechnięte” ciasteczko. Akcję koordynowały : Dorota Olbrich, Anna Łyczko i Urszula Florian. Dziękujemy za zaangażowanie wszystkim uczniom, nauczycielom i Samorządowi Uczniowskiemu.