DZIEŃ ZIEMI

Kwiecień jest miesiącem, w którym w szczególny sposób zwracamy uwagę kwestie związane z dbaniem o naszą planetę, a także na zmiany, które możemy wprowadzać, aby chronić środowisko przyrodnicze.

22 kwietnia świętować będziemy Światowy Dzień Ziemi. W tym roku hasło przewodnie obchodów to: „Zainwestuj w Naszą Planetę”.

W związku z tym zachęcamy do włączenia się w działania propagujące to ważne wydarzenie.

• Od 20 do 26 kwietnia na korytarzu szkolnym będą się pojawiały propozycje siedmiu Eko-wyzwań na każdy z tych dni.

• Ogłaszamy również

konkurs na wiersz/ rymowankę o tematyce ekologicznej

Zadaniem uczestników konkursu będzie ułożenie wiersza lub rymowanki o tematyce ekologicznej – nawiązujących w treści do Dnia Ziemi, do działań propagujących ochronę środowiska, poszanowanie dla naszej planety.

W konkursie mogą wziąć udział jedynie prace autorskie (ułożone samodzielnie przez uczestników konkursu), dotąd niepublikowane.

Konkurs adresowany jest do uczniów klas 1-8.

Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III i IV-VIII.

Prace (podpisane z tyłu imieniem, nazwiskiem i klasą) można składać do 21.04.2022r. do p. Anny Bugały lub p. Eweliny Malcharczyk (można je także przesyłać poprzez platformę Teams do wyżej wymienionych pań).

• Podziel się pomysłem na domowy upcycling – nie wyrzucaj odpadów, wykorzystaj je w inny sposób, nadaj im nowe życie. Prace można przynosić do 21.04.2022r.