Gimnazjalistki z Pietrowic „drugą siłą” na Śląsku

W dniu 24.05.2017r. na terenie Dąbrowy Górniczej i Sosnowca odbyła się Gimnazjada Młodzieży Szkolnej Województwa Śląskiego w sześciu różnych dyscyplinach: tenisie stołowym, badmintonie, pływaniu, koszykówce, piłce ręcznej, piłce siatkowej. Po oficjalnym rozpoczęciu na hali Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej wszyscy uczestnicy udali się do wyznaczonych przez organizatora obiektów sportowych. Piłkarki ręczne swój finał rozgrywały na Hali Sportowej VII LO w Sosnowcu.

Do finału wojewódzkiego wywalczyły sobie prawo startu cztery zespoły: Gimnazjum nr.6 w Gliwicach,  Gimnazjum nr.9 w Chorzowie, Gimnazjum nr.24 w Sosnowcu, Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej – Curie w Pietrowicach Wielkich. Po przyjeździe na miejsce trenerzy wszystkich zespołów przystąpili do losowania par, które rozegrały ze sobą mecze eliminacyjne. W pierwszym spotkaniu zagrały zespoły z Gliwic i Chorzowa, mecz zakończył się wynikiem 12:22 dla chorzowianek. W drugim meczu spotkały się zespoły z Pietrowic Wielkich oraz Sosnowca, który zakończył się wynikiem 19:5 dla dziewcząt w Pietrowic. Po dłuższej przerwie został rozegrany mecz o III miejsce, w którym spotkały się drużyny z Gliwic i Sosnowca. Dziewczęta z Gliwic pokazały, że w tym dniu to one okazały się lepsze i po gwizdku kończącym spotkanie cieszyły się ze zwycięstwa. Do meczu finałowego Gimnazjady Młodzieży Szkolnej Województwa Śląskiego przystąpiły zespoły, które wygrały rundę eliminacyjną, a mianowicie Gimnazjum z Chorzowa oraz Gimnazjum z Pietrowic. Po pasjonującej oraz zaciętej walce spotkanie zakończyło się zwycięstwem chorzowianek. Dla dziewcząt z Pietrowic II miejsce na tak wysokim poziomie rozgrywek jest ogromnym sukcesem, gdyż jeszcze nigdy w historii pietrowickiego gimnazjum piłkarki ręczne nie zajęły tak wysokiego miejsca w rozgrywkach szkolnych. Jest to sukces przede wszystkim dziewcząt, które po zajęciach szkolnych trenują piłkę ręczną w UKS START Pietrowice Wielkie, jak również duma dla ich trenerów Marka Kępy oraz Joachima Wieczorka. Skład Wicemistrzyń Śląska, stoją od lewej: Dominika Wilczek, Wiktoria Trojanska, Natalia Czekała, Sandra Jokel, Marta Steuer, Karolina Gawełek, Klaudia Gołuszka, Nicole Gabryel, trener Marek Kępa. Dolny rząd: Sandra Poznańska, Żaneta Bywalska, Kamila Wycik, Nicole Chmielewska, Katarzyna Fergisz.