II Festiwal Perspektyw, 15 listopad 2016r

Uczniowie klas trzecich gimnazjum biorą udział w szkole w zajęciach zawodoznawczych. Są przygotowywani do wyboru szkoły ponadgimnazjalnej oraz zawodu. Posiadają informacje o typach szkolnictwa i szkołach  najbliższych miejsca zamieszkania.

15 listopada brali udział w II Festiwalu Perspektyw w Arenie Rafako w Raciborzu, gdzie zaprezentowały się Raciborskie Centra Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Liceum Plastyczne i zakłady pracy. Uczniowie mieli możliwość porozmawiania z uczniami, uzyskania podstawowych informacji na temat szkół i zawodów (praktyk, przedmiotów, matur, kwalifikacji zawodowych) oraz zobaczyli wytwory uczniów z różnych kierunków i zawodów.

Uczestnicy Festiwalu Perspektywy brali udział w konkursie i dwoje chłopców wylosowało główne nagrody – Gratulujemy!