Święto Szkoły

07 listopada w naszej szkole odbył  się uroczysty apel poświęcony patronce Marii Skłodowskiej – Curie. W tym dniu obchodziliśmy Święto Szkoły. Przedstawiciele zuchów złożyli wiązankę kwiatów pod tablicą patronki.

Akademię rozpoczął krótki film Bagińskiego poświęcony Noblistce. Następnie uczniowie klasy czwartej szkoły podstawowej oraz pierwszej klasy gimnazjum przedstawili inscenizację poświęconą wybitnej uczonej. W rolę dorosłej Marii wcieliła się Katarzyna Fleger. Scenki przedstawiały rozmowy wnuków Skłodowskiej, sytuacje szkolne małej Marysi oraz sceny z życia i pracy w laboratorium wyjątkowej Polki. Program artystyczny zakończył wiersz pt. „Maria Skłodowska” w wykonaniu uczniów klas czwartych.

Całość miała przybliżyć uczniom sylwetkę dwukrotnej Noblistki, patronki szkoły.