Laboratorium Talentów w Pietrowicach Wielkich

W październiku na terenie naszej szkoły odbyły się warsztaty organizowane przez Laboratorium Talentów Eureka z Opola. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas czwartych i piątych naszej szkoły. W czasie 3 godzin warsztatów uczniowie rozwijali kreatywne myślenie, wzbogacili swoją wiedzę z przedmiotów ścisłych (matematyka, fizyka, chemia).

Celem tych zajęć było rozwijanie naturalnych chęci poznawczych oraz budzenie zainteresowania naukami ścisłymi. Co chyba się udało, bo dzieci zafascynowane były odkrywaniem jak przygotować samodzielnie kolorową plastelinę, utrzymać równowagę na Ziemi czy odgadnąć  tajemnice układanek. Uczniowie wykonywali rozmaite ćwiczenia w czasie których wspaniale się bawili. Nauka i zabawa- to wszystko czego potrzebują nasze dzieci. Zapraszam do galerii zdjęć.

Anna Bugała