NASZA BIBLIOTEKA SZKOLNA POZYSKAŁA FUNDUSZE …

NASZA BIBLIOTEKA SZKOLNA POZYSKAŁA FUNDUSZE NA ZAKUP NOWOŚCI WYDAWNICZYCH W RAMACH NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA

Kwota dotacji: 15 000 zł!

W październiku 2016 r. Zespół Szkół w Pietrowicach Wielkich złożył za pośrednictwem Urzędu Gminy w Pietrowicach Wielkich wniosek o udzielenie wsparcia finansowego na zakup książek do biblioteki szkolnej. Wniosek ten zostały złożony w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa , Priorytet 3 – Rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych. „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” został uchwalony przez Radę Ministrów jako wieloletni na lata 2016-2020 w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Cel ten realizowany jest przez finansowe wsparcie modernizacji, budowy lub przebudowy placówek bibliotecznych w mniejszych miejscowościach oraz bieżące uzupełnianie zbiorów bibliotek publicznych i szkolnych o nowości wydawnicze. Nasz wniosek został rozpatrzony pozytywnie i otrzymaliśmy dofinansowanie na kwotę 15 000 złotych (12 000 kwota dotacji + 3 000 zł. wkład własny organu prowadzącego Urzędu Gminy ). Projekt będzie trwał do końca roku kalendarzowego 2017. W ramach programu do naszej szkolnej biblioteki zostaną zakupione książki na łączną kwotę 15 000 zł.

Planowane zakupy książek będą skonsultowane z uczniami, nauczycielami, rodzicami.

Zapraszamy więc do zgłaszania swoich propozycji książek, które chcielibyście przeczytać i które powinny według Was znaleźć się w naszej bibliotece.
Jeśli masz propozycję – przyjdź do biblioteki szkolnej i podaj tytuł książki. To pomoże nam  utworzyć listę zakupów.