Pobiliśmy rekord w czytaniu !

1 czerwca o godz. 10.00 rozpoczęła się ogólnopolska akcja bicia rekordu w masowym czytaniu książek. Nasza szkoła również włączyła się do akcji i na 3 lekcji  wszyscy wyszliśmy z książkami na boisko szkolne i wspólnie czytaliśmy. Próbowaliśmy pobić ustanowiony rok temu rekord 432 608 osób czytających w tym samym momencie. Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać, dla rozrywki, z uśmiechem, we wspólnym gronie. 328 uczniów naszej szkoły czytało na boisku szkolnym, to naprawdę sporo. Gratulujemy i bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji „ Jak nie czytam, jak czytam”.

Tego dnia również w naszej szkole zorganizowana została akcja  „Uwalniania książek – Bookcrosing”. Osoby, które chciały podzielić się przeczytaną książką, pozostawiły ja na korytarzu pierwszego                          i drugiego piętra, a osoby chcące książki te przeczytać ,zabierały je do domu. W niektórych książkach znajdowały się dane osoby użyczającej książkę, aby mogła ona później wrócić do właściciela.

Mamy nadzieję, że akcje czytelnicze podobały Wam się i będziemy je mogli zorganizować ponownie.