Pasowanie na Czytelnika

13 maja uczniowie klas pierwszych zaproszeni zostali na salę gimnastyczną, aby złożyć przyrzeczenie i być pasowanym na czytelnika.

SONY DSC

Na uroczystość przybyła wicedyrektor ZS w Pietrowicach Wielkich p. A. Kucharczyk oraz kierownik Biblioteki Publicznej w Pietrowicach Wielkich pani M. Paletta, która wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy.

Honorowymi gośćmi byli uczniowie klasy pierwszej, którzy składali przyrzeczenie. Uczniowie klasy VIa przygotowali ciekawą inscenizację, która była wprowadzeniem  do części zasadniczej, czyli Pasowania na Czytelnika. Pierwszaki spotkały się z książkami dręczonymi przez dzieci oraz pomogły zagubionym postaciom wrócić do swoich baśni. Uczniowie klasy pierwszej nie byli tylko biernymi widzami, ale aktywnie uczestniczyli w przedstawieniu. Bardzo chętnie odpowiadali na pytania, np. związane z bohaterami bajek czy z poszanowaniem książki. Nie kryli również radości otrzymując pamiątkowe dyplomy i zakładki do książek.

Życzymy pierwszakom, aby czytanie książek było zawsze cudowną przygodą, a książki najlepszymi przyjaciółmi.