Przypomnienie zasad bezpiecznego uczestniczenia w zajęciach zdalnych

1. W trakcie lekcji uczeń powinien komunikować się w sposób kulturalny.
  2. Lekcji nie wolno nagrywać, fotografować i robić printscreenów bez zgody nauczyciela.
  3. Dla bezpieczeństwa wszystkich uczniów nie wolno podawać nikomu hasła do platformy Microsoft Teams.
  4. W sytuacji zagrożenia wywołanego używaniem sieci wyłącz monitor i powiedz o tym rodzicom/nauczycielom.
  5. Nie należy klikać w linki, pliki których uczeń nie zna.
  6. Uczeń zobowiązany jest do ochrony swoich haseł przed dostępem do nich osób trzecich
  7. Należy używać programów antyspamowych i antywirusowych.
  8. Uczeń powinien bardzo ostrożnie korzystać z komunikatorów i portali społecznościowych. Powinien pamiętać przede wszystkim o zagrożeniach płynących z kontaktu z osobami nieznajomymi.
  9. Uczeń powinien korzystać z komputera umiarkowanie, gdyż długotrwałe korzystanie szkodzi zdrowiu i może być przyczyną wielu innych problemów.
  10. Do zdalnych lekcji wychowania fizycznego uczeń powinien mieć przygotowane bezpieczne miejsce do ćwiczeń.