Szkoła w Pietrowicach Wielkich – Szkoła Myślenia Pozytywnego!

Od września do grudnia 2020 r. Szkoła Podstawowa w Pietrowicach Wielkich brała udział w projekcie Instytutu Edukacji Pozytywnej pt. „Szkoła Myślenia Pozytywnego – Komunikacja bez przemocy i Mediacje”. Szkolenia odbywały się na interaktywnej platformie e-learningowej. Objęły one nie tylko uczniów klas 7 i 8, ale również nauczycieli i Dyrekcję. Program został stworzony z myślą o wspieraniu zdrowia psychicznego w rzeczywistości szkolnej. Uczestnicy projektu rozwijali swoje kompetencje emocjonalno-społeczne w zakresie radzenia sobie z sytuacjami trudnymi, konfliktowymi. Otrzymali informacje na temat mediacji oraz poznali podstawowe techniki mediacyjne. Ponadto nauczyciele wzięli udział w superwizjach, które miały na celu polepszenie jakości swojej pracy wychowawczej.

Uczniowie, którzy otrzymali certyfikat ukończenia projektu to: Klaudia Trojańska, Ewa Plura, Milena Wąchała, Emilia Kiełkowska i Aleksandra Pytel.

Nauczyciele biorący udział w projekcie to: p. Dorota Olbrich, p. Urszula Florian, p. Katarzyna Lenort, p. Ewelina Malcharczyk, p. Małgorzata Koza oraz p. Dyrektor Jacek Pierzchała. Projekt koordynowała p. Anna Łyczko.