„Sam przyjacielem sobie bądź”

Pod takim hasłem siódmego grudnia w Gimnazjum w Pietrowicach Wielkich w ramach działań profilaktycznych i wychowawczych odbyły się warsztaty dla uczniów gimnazjum oraz spotkanie z rodzicami i nauczycielami. Warsztaty były finansowane przez KRPA.

Prowadzący Sławomir Pyrko opierał się głownie na wartościach takich jak zaufanie, miłość, wiara i pozytywne emocje. Podkreślał wiarę we własne siły, okazywanie uczuć i  miłości własnym dzieciom i znajdowanie czasu dla siebie i bliskich.

Młodzieży starał się przekazać, że narkotyki, alkohol i inne używki zacierają obraz pięknego świata. Apelował do ich rozsądku, rozwagi. Nie pouczał ani moralizował. Mówił  jak jest. Przeliczał koszty i straty. Oprócz tego grał i śpiewał. Obserwując młodzież, można stwierdzić, że nie był to czas stracony.