Samorząd Szkolny wybrany!

Informujemy, że szkolna komisja wyborcza zakończyła swoją pracę i możemy ogłosić wyniki.
W wyborach do władz Samorządu Uczniowskiego wzięło udział 328 uczniów i uczennic na 368 uprawnionych do głosowania. Oddano 308 głosów ważnych oraz 20 głosów nieważnych. Prezentujemy wyniki :

1. Oliwer Gieroń, VIII d – 178 głosów
  2. Oliver Sylwester, VIII b – 47 głosów
  3. Ewelina Achtelik, V a – 29 głosów
  4. Ex aequo – Michał Fleszer z VIII b i Mateusz Marcinek z VII c – 27 głosów

Oznacza to, że przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole został Oliwer Gieroń. Pozostałe dwie osoby tworzą wraz z Oliwerem Zarząd Samorządu Uczniowskiego.

W wyborach na opiekuna Samorządu Uczniowskiego wzięło udział 267 uczniów i uczennic na 368 uprawnionych. W tym głosowaniu nie wzięli udziału uczniowie klas 1-3, ponieważ nie znają wszystkich nauczycieli. W sumie oddano 233 głosów ważnych i 34 głosy nieważne. Prezentujemy trzy pierwsze miejsca.

1. Damian Tunk – 35 głosów
  2. Paweł Krawiński –  27 głosów
  3. Robert Antczak – 23 głosów

Tym samym opiekunem Samorządu Uczniowskiego został Pan Damian Tunk.

Kartami do głosowania, protokołem wyborczym dysponuje Szkolna Komisja Wyborcza.  Do piątku czekamy na ewentualne protesty wyborcze, możliwy będzie także wgląd do dokumentacji wyborczej. Wobec braku protestów wyborczych – z dniem 4 października wyniki wyborów zostaną uznane za prawomocne.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w wyborach, zaangażowali się w prowadzenie kampanii. To była prawdziwa lekcja demokracji.

Szkolna Komisja Wyborcza