Świadkowie wojny na Ukrainie!

Bestialski atak Rosji na niepodległą Ukrainę zmusił wielu naszych wschodnich sąsiadów do opuszczenia kraju. Wśród setek tysięcy obywateli Ukrainy, którzy dotarli do Polski są także dzieci i młodzież. Od trzech tygodni do naszej szkoły uczęszczają Valeriia Bahan i Denys Ostapiuk. Przed wojną wraz z rodzicami mieszkali w mieście Chmielnicki (ukr. Хмельницький) na zachodniej Ukrainie. Valeriia i Denys to pełne energii, mądre i otwarte młode osoby. W naszej szkole stali się ambasadorami sprawy ukraińskiej, takich wartości jak wolność, niepodległość, a przede wszystkim pokój. Chętnie dzielą się swoim doświadczeniem i przeżyciami. Odwiedzają klasy ósme opowiadając o wojnie, swojej tułaczce z Ukrainy do Polski. To prawdziwi świadkowie, którzy wzbogacili naszą szkolną społeczność. Dziękujemy.