Szkoła dla Rodziców Nastolatków

17 maja w ramach realizacji działań wychowawczych gimnazjum odbyła się prelekcja przeprowadzona przez psychologa Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Raciborzu panią Małgorzatę Janigę, która jest realizatorką zajęć warsztatowych dla rodziców i wychowawców: Szkoła dla Rodziców, Szkoła dla Rodziców Nastolatków. Wykład poprzedził film z udziałem uczniów Gimnazjum. W filmie uczniowie zawarli swoje myśli na temat zaufania, ważności rodziców na wychowanie nastolatka, informacje na temat pomocy jakiej oczekują od rodziców. W wypowiedziach swych jednoznacznie stwierdzili, że Rodzice są bardzo ważni i potrzebni w procesie wychowania.

Pani psycholog zwróciła uwagę na burzliwość i mnogość procesów jakie zachodzą w organizmie młodego człowieka w czasie adolescencji. Apelowała o spokój, rozwagę i konsekwencję w relacjach z dziećmi. Podkreśliła wagę stawiania realnych granic.

Drodzy Rodzice! Pamiętajcie, że „W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca” –  (Paulo Coelho)