Szlachetni po raz piąty!

Szanowni rodzice, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły,

Po raz piąty zdecydowaliśmy się na wzięcie udziału w Szlachetnej Paczce. Mieliśmy bardzo trudne zadanie, komu takiego wsparcia udzielić. Corocznie wybieraliśmy rodziny wielodzietne, z bardzo dużymi potrzebami. W tym roku uznaliśmy, że pomożemy osobie samotnej, schorowanej, która nie otrzymuje wsparcia z programu rządowego (tzw. dodatek rodzinny 500 plus) i która rzeczywiście jest w bardzo trudnej sytuacji materialnej. Wybór ten padł na Panią Annę (57 lat), która mieszkała do niedawna wraz ze swoimi rodzicami. Opieka nad nimi była dla niej bardzo ważna, dlatego zrezygnowała ona z podjęcia pracy i zajęła się schorowanymi rodzicami. Niestety teraz ona sama zmaga się z wieloma chorobami takimi jak nadciśnienie, cukrzyca czy choroba serca i przez to nie ma możliwości podjęcia żadnej pracy oraz nie może za bardzo podjąć działań, aby zmienić swoje życie. Na przychód składa się zasiłek z OPS (900zł). Po odliczeniu kosztów utrzymania (780zł) pozostaje jej 120zł na miesiąc. Pani Anna mieszka w bardzo trudnych warunkach, bez łazienki i kuchni a pomimo tego się nie poddaje. Dodatkowo choroba sprawia, że nie może podjąć pracy, ale pomimo tego stara się żyć godnie. Ciągły kontakt z siostrą sprawia, że kobieta uśmiecha się i czeka na lepsze dni. Pani Ania uwielbia uprawiać swój ogródek.

Pierwszą, ważną potrzebą jest lodówka, która zastąpiłaby jej stary sprzęt, który nie spełnia już swojej funkcji. Kolejną bardzo ważną potrzebą jest węgiel, który ogrzałby jej dom w czasie zimy. Zapewnienie tych rzeczy jest najważniejsze dla Pani Anny i na to pójdą pieniądze ze zbiórki w naszej szkole.

Pozostałe potrzeby Pani Anny to:

środki czystości, żywność trwała, kawa, herbata, olej, mąka, dżem

Szczególne upominki:

Ciśnieniomierz, jest bardzo potrzebny przy jej chorobie.

Odzież i obuwie

• kurtka: zimowe, sylwetka: szczupła, uwagi: czarna
  • sweter: zimowe,
  • kozaki: zimowe, rozmiar 38/39 uwagi: niski obcas

Wyposażenie mieszkania:

Kołdra, Koc, Pościel (bardzo prosimy o nowe rzeczy)

Wszystkie rzeczy można przynosić do klasy nr 14, natomiast pieniądze będzie zbierał Samorząd Uczniowski w specjalnie przygotowanych puszkach.

Z góry serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie i chęć dzielenia się z innymi.

Koordynatorzy akcji: Urszula Florian i Anna Przysiężniuk