Thanksgiving Day – dzień kultury amerykańskiej w naszej szkole

Święto Dziękczynienia ( Thanksgiving Day) jest to święto obchodzone w Stanach Zjednoczonych w czwarty czwartek listopada jako pamiątka pierwszych dożynek mieszkańców kolonii Plymouth w 1621 roku. Według legend pielgrzymi i Indianie podzielili się swoim posiłkiem i zasiedli do jednego stołu. W naszej szkole niezwykle ważny jest język angielski i kultura krajów anglojęzycznych  (większość klas ma cztery lub pięć godzin języka angielskiego w tygodniu), dlatego uczniowie klasy IIIA gimnazjum zostali zaangażowani w przybliżenie tego święta całej społeczności szkolnej.  Oprócz przystrojenia klasy na wzór klas amerykańskich upieczono ponad 400 ciasteczek oraz przygotowano prezentacje w języku polskim dla młodszych klas oraz angielskim dla starszych uczniów. W naszym wspólnym świętowaniu wzięli również udział uczniowie z zaprzyjaźnionej szkoły z Krawarza, dla których prezentacja została przetłumaczona na język czeski. Materiały, które posłużyły nam do przystrojenia klasy oraz produkty zakupione do pieczenia ciasteczek, zostały sfinansowane ze środków finansowych programu z English Teaching, a wszystkie przygotowania odbywały się podczas zajęć projektowych „Experience, Explore, Enjoy English!

Anna Przysiężniuk