Tropem ,,złotego pociągu”

W dniach 19-20 maja uczniowie naszego gimnazjum udali się na wycieczkę szkolną tropem słynnego ,,złotego pociągu”. Naszym celem były Góry Sowie (pasmo Sudetów Środkowych). W pierwszym dniu naszej wycieczki zeszliśmy do nieczynnej już kopalni węgla w Nowej Rudzie. Następnie grupa zdobyła najwyższy szczyt Gór Sowich, wznoszącą się na wysokość 1015 m.n.p. m. – Wielką Sowę. Ostatnim punktem tego dnia, było zejście do sztolni z czasów II wojny światowej w Walimiu. Sztolnie były elementem gigantycznego wojskowego przedsięwzięcia w ramach projektu Riese (Olbrzym), którego podjęli się Niemcy na przełomie 1943/1944. W kolejnym dniu grupa mogła przyjrzeć się z bliska pracy elektrowni wodnej w Lubachowie. Z Lubachowa skierowaliśmy się do Zagórza Śląskiego, gdzie mogliśmy zwiedzić średniowieczny zamek Grodno. Ostatnim punktem programu była Świdnica i największy barokowy drewniany kościół w Polsce. Kościół Pokoju jest świątynią protestancką. Został wybudowany w latach 1656-1657.